Długosz Legal - radcy prawni doświadczeni w biznesie.
Radcy Prawni Długosz Legal specjalizują się w sprawnym, szybkim i skutecznym doradzaniu podmiotom gospodarczym w sprostaniu wymogom aktualnego porządku prawnego.
Usługi świadczymy osobiście, bez wyręczania się osobami o niższych kwalifikacjach i mniejszym doświadczeniu. Radcy prawni Długosz Legal ustalają jasne zasady rozliczeń za wykonane usługi, są konkurencyjni cenowo.

W 2005 roku ukończył aplikację radcowską przy krakowskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych i otrzymał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego stopień naukowy doktora nauk prawnych ze specjalnością publiczne prawo gospodarcze. Tytułem rozprawy doktorskiej był „Status prawny przedsiębiorstwa energetycznego w sektorze elektroenergetycznym”. W 2015 roku na tymże Wydziale uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo ze specjalnością publiczne prawo gospodarcze po przedstawieniu rozprawy habilitacyjnej pt.: „Ochrona infrastruktury krytycznej w sektorach energetyki sieciowej”.
Adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych. Wieloletni egzaminator w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Radca prawny posiadający kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw.
Prawnik specjalizujący się m.in. w: prawie energetycznym, prawie nieruchomości i inwestycjach, ochronie konkurencji i postępowaniu antymonopolowym, postępowaniach sądowych i administracyjnych wszystkich instancji, w tym postępowaniach przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki oraz Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Doświadczony radca prawny świadczący pomoc prawną w procesach inwestycyjnych, w tym w realizacji projektów inwestycyjnych związanych z energetyką wiatrową, obrotem paliwami ciekłymi. Radca prawny uczestniczący w badaniach przedsiębiorstw energetycznych pod kątem spełniania wymogów prawa energetycznego (due diligence), pełnomocnik klientów w postępowaniach przed Prezesem URE.
Radca prawny specjalizujący się w prawnej regulacji odnawialnych źródeł energii, w tym: biopaliw, biopłynów, paliw z biomasy, paliw alternatywnych. Ekspert w regulacjach tzw. trzeciego pakietu energetycznego, tzw. pakietu zimowego, a także dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/2001 z dnia 11 grudnia 2018 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych (RED II), w której wprowadzono nowe kryteria zrównoważonego rozwoju i kryteria ograniczania emisji gazów cieplarianych dla biopaliw, bipłynow i paliw z biomasy. Radca prawny doradzający w przedsięwzięciach związanych z partnerstwem publiczno-prawnym, zamówieniach publicznych, prawnej regulacji tzw. sektorów infrastrukturalnych ze szczególnym uwzględnieniem energetyki.

W 2005 roku ukończyła aplikację radcowską przy krakowskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych i otrzymała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego stopień naukowy doktora nauk prawnych ze specjalnością prawo gospodarcze prywatne. Tytułem rozprawy doktorskiej była „Ochrona spółki akcyjnej i jej akcjonariuszy przed nadużyciem prawa”. W 2020 roku ukończyła Studia Podyplomowe Prawa Karnego Skarbowego i Gospodarczego oraz Prawa Karnego Materialnego i Procesowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2022 roku Studia menedżerskie Executive Master of Business Administration w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.
Członek zarządów krakowskich spółek publicznych. Od 2007 roku do 2019 członek zarządu Korporacji Gospodarczej „efekt” S.A. z siedzibą w Krakowie odpowiedzialna za Biuro Spółki, Dział HR, Dział Prawny, procesu nabywania i zbywania nieruchomości spółek Grupy Kapitałowej „efekt” S.A.. W 2021 roku członek zarządu VRG S.A. (Vistula Retail Group S.A. – marki Vistula, Bytom, Wólczanka, W. Kruk, Deni Cler). Odpowiedzialna za Biuro Zarządu Spółki, Dział Prawny, Dział Compliance, Dział HR, Dział BHP, Dział Administracji.
Radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w prawie spółek, doradztwie korporacyjnym, sporach korporacyjnych, prawie rynku kapitałowego, corporate governance i compliance, prawie pracy, prawie nieruchomości i inwestycjach, prawie karnym skarbowym i gospodarczym, postępowaniach sądowych i administracyjnych, pomocy prawnej w świadczeniu usług drogą elektroniczną (e-commerce). Doradza w dostosowaniu prowadzonej działalności do wymogów w zakresie ESG oraz raportowaniu zagadnień zrównoważonego rozwoju.
Posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu: szeroko rozumianej dokumentacji korporacyjnej dla organów spółki i komitetów (w tym komitetu audytu), obsłudze procesów nabywania lub zbywania udziałów lub akcji, realizacji praw udziałowców i akcjonariuszy, obsłudze procesu zwoływania i odbywania walnych zgromadzeń spółek publicznych, reprezentacji udziałowców i akcjonariuszy na zgromadzeniach wspólników i walnych zgromadzeniach, prowadzeniu obrad zgromadzeń wspólników i walnych zgromadzeń, obsłudze sporów korporacyjnych, obsłudze posiedzeń zarządów, rad nadzorczych i komitetów audytu, procedurze wyboru biegłego rewidenta w spółkach publicznych, zaskarżaniu uchwał organów spółek, bądź obronie uchwał zaskarżonych, prowadzeniu postępowań rejestracyjnych, prowadzeniu postępowań związanych z odpowiedzialnością członków organów spółek, ochronie przed nadużyciem prawa, w tym przed szantażem korporacyjnym, sporządzaniu opinii i analiz.
Prawnik doświadczony w: wykonywaniu obowiązków informacyjnych oraz notyfikacyjnych spółek publicznych osób pełniących obowiązki zarządcze i akcjonariuszy na podstawie regulacji krajowych i Rozporządzenia MAR, wykonywaniu obowiązków spółek publicznych dotyczących ujawniania informacji poufnych, prowadzenia list osób mających dostęp do poszczególnych informacji poufnych oraz list osób pełniących obowiązki zarządcze i osób z nimi związanych, zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania Komitetu Audytu w spółce publicznej w tym sporządzaniu dokumentów, procedur i polityk komitetu audytu spółki publicznej wymaganych ustawą o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, szeroko pojętym compliance.
Radca prawny doradzający: we wdrażaniu przez spółki publiczne Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW, w dokonywaniu audytu prawnego regulaminów zarządu, rady nadzorczej i jej komitetów, walnego zgromadzenia, w sporządzaniu bądź opiniowaniu sporządzanych przez spółki publiczne Oświadczeń o stosowaniu zasad ładu korporacyjnego.
W zakresie doradztwa prawnego związanego z funkcjonowaniem rynku usług świadczonych elektronicznie pomoc obejmuje: obsługę prawną e-biznesu (Market place, Aplikacje, sklepy internetowe), przygotowanie dokumentacji, regulaminów, w tym związanych z RODO, wsparcie prawne e-commerce w zakresie reklamacji, realizacji praw do odstąpienia od umowy, praw konsumentów.
W zakresie ESG doradztwo prawne związane z: aktualnymi i wchodzącymi w okresie najbliższych lat regulacjami dot. zagadnień zrównoważonego rozwoju i ich wpływie na zarzadzanie spółką, obszarami ESG i zarzadzaniem zrównoważonym rozwojem, optymalnym przygotowaniem spółek i grup kapitałowych do nowych wymagań, nowymi obowiązkami rad nadzorczych i zarządu wynikającymi z regulacji dot. zrównoważonego rozwoju i finansów, przygotowaniem i wdrożeniem strategii zrównoważonego rozwoju spółek, w szczególności w branży odzieżowej.
Współpracuje z renomowanymi kancelariami notarialnymi, firmami audytorskimi, domami i biurami maklerskimi, doradcami finansowymi, kadrą naukową UJ i SGH. Aktorka publikacji naukowych, wieloletni członek Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych